מסלולים בלוג

חייבים כסף? ריבית הפיגורים יורדת!

1269985

בשל העובדה שהריבית בשנים האחרונות נמוכה, החליטו שר האוצר משה כחלון והחשבת הכללית במשרד האוצר, מיכל עבאדי בויאנג'ו, להתאים את ריבית הפיגורים המונהגת במשק ונקבעת על ידי אגף החשב הכללי.

מי אמור להנות מכך ומתי? כבר בתחילת 2017 אמורים להנות מכך אלו שחייבים סכומים גבוהים, מה שצפוי לחסוך להם אלפי שקלים. ריבית הפיגורים עומדת כיום על 6.5% בתוספת לריבית הפריים (נכון לזמן כתיבת הכתבה על 1.6%). הריבית המעודכנת נועדה ליישר קו עם הריבית הנמוכה בשנים האחרונות. לסביבת הריבית הנמוכה הקיימת במשק בשנים האחרונות, ולפיכך צפויה להקל משמעותית על החייבים.

החלופה של הריבית האחידה תהיה מדרגות ריבית, כך שבמקום ריבית מיום הפיגורים הראשון, יזכו החייבים ל- 90 יום שבמהלכם לא יחויבו בריבית פיגורים כלל. לאחר שלושת החודשים הראשונים תעמוד ריבית הפיגורים על 1.5% שתתווסף לריבית הפריים, כלומר 3.1%, במקום 8.1%. במהלך שנת הפיגורים השנייה צפויה ריבית הפיגורים לעמוד על 3% בתוספת לריבית הפריים, ובשנה השלישית ואילך תעמוד ריבית הפיגורים על 4.5% בתוספת פריים, כלומר 6.1% לכל היותר.

השינוי שמנהיג אגף החשב הכללי אמור להשפיע על חברות רבות במשק, שיאמצו את השימוש בריבית זו. בין הגופים הללו ניתן למצוא חברות ממשלתיות כמו חברת חשמל או תאגידי המים העירוניים. ריבית זו אומצה אף על ידי הבנקים למשכנתאות כריבית הפיגורים המקובלת.

toc

תגובות

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly.Update my browser now

×