מאמרי ידע

מהם היתרונות בשירותי חשבות וניהול כספים לחברות במיקור חוץ?

Finance.

אחד מאבני היסוד העיקריים והחשובים בהתפתחות והצלחת העסק זהו הניהול הכספי והכלכלי של העסק באופן סדיר ומקצועי דהיינו שירותי חשבות וניהול כספים.
במקרים רבים ובעיקר כשמדובר בחברות קטנות ובינוניות מתגלים קשיים כלכליים רבים בהתנהלות היומיומית כגון תזרים מזומנים שלילי, לחץ קבוע מהבנקים, חריגות חוזרות ונשנות מהמסגרת, בעיית גביה רווחית נמוכה ועוד רבים ואחרים.
ניהול תחומים אלה וקבלת פתרונות פרקטיים, לרוב אינו נמצא כיעיל ואף פעם לא מספיק כדי לכסות את כל הפרמטרים של חשבות וניהול כספים להם העסק זקוק. חברה שאין בה מנהל כספים, נאלץ המנכ"ל לעבוד שעות רבות כחשב ומנהל כספים, תוך השקעה רבה בניסיונות לפתור בעיית תזרים, "לכבות שריפות" ולהתמודד באופן שוטף עם הקשיים והאתגרים הכלכליים. כמובן שבמצב המתואר ובו בעת שמנהלי העסק "מטפלים" בבעיות הכספיות, הם מזניחים את הניהול, הפיתוח ושיווק העסק.

למי מיועדים שירותי חשבות?

 • שירותי החשבות מיועדים לחברות קטנות ובינוניות אשר היקף הפעילות שלהן לא מצדיק העסקת חשב במשרה מלאה
 • גופים הזקוקים לחשב לתקופה מוגבלת לצורך פרויקט כגון בניית מערכות דיווח, השקת סניף חדש, שינויים ארגוניים ועוד
 • שירותי החשבות ניתנים על ידי רואה חשבון מנוסה ברמה מקצועית גבוהה, המספק פתרונות יעילים בתוך פרק זמן מצומצם

במסגרת שירותי חשבות זוכה החברה למענה במגוון רחב של שירותים:

 • הכנת תקציב שנתי, הכנת דו"חות חודשיים של תקציב מול ביצוע וניתוח התוצאות
 • סיוע בגיוס אשראי והרחבת הרשת המימונית. הכנת תזרים מזומנים, יומי, שבועי, חודשי ושנתי, וניתוח התוצאות
 • מתן פתרונות קונקרטיים ודרכים יצירתיות להגדלת רווחיות העסק. ניהול מו"מ מול בנקים, לקוחות וספקים
 • עבודה מול רואה החשבון של החברה. שיפור רמת רישומי הנהלת החשבונות ככלי למסד נתונים איכותי להפקת דוחות
 • הכנת דוחות כספיים ותפעוליים לדרישות בנקים, גופים שונים והנהלה
 • ליווי בתהליכי הסכמים מורכבים – עסקאות נדל"ן, הסכמים עם בנקים וכו'
 • סיוע בקביעת מדיניות תמחור שירותים ומוצרים, לרבות במרכזי רווח. עבודה מול רשויות – מע"מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי, מדען ראשי, מרכז השקעות
 • בחינת כדאיות השקעה ורכישת פעילויות/מיזוגים

מה מרוויחה החברה משירותי חשבות וניהול כספים?

היתרון הראשון עבור החברה הוא בחיסכון העלויות מהעסקת חשב שכיר במשרה מלאה, כאשר יש להתייחס למכלול העלויות ובינהם הטבות שונות ותנאים סוציאליים מורחבים בשכר. ריכוז האחריות בנושאי הכספים של החברה בידי איש מקצוע המתמחה בכך, מסייע למנכ"ל לנצל את יכולתיו הטבעיות והתמקדות בניהול הפעילות השוטפת של החברה.

היתרון השני של שירותי חשבות וניהול כספים, הוא ריכוז האחריות בנושאי הכספים של החברה בידי איש מקצוע המתמחה בכך, מה שממצב את החברה כמקצועית יותר. כמו כן, נושאים הדורשים התייחסות ובעיות המועלות על ידי הלקוח מטופלים באופן אישי על ידי גורם מקצועי בזמן אמת וברמה מקצועית גבוהה ביותר.

היתרון השלישי מתייחס למעבר לתבניות ונהלי עבודה מסודרים אשר מאפיינים חברות גדולות. החברה זוכה לפיקוח מוגבר בהנהלת החשבונות, תהליכי הרכש מול הספקים, פיקוח ובקרה על תשלומים, טעויות, כפילויות ומעילות, כמו גם פיקוח על מזומנים, מלאי ונכסים אחרים. למעשה, החברה מתנהלת תחת נהלי עבודה ברורים הכוללים פיקוח על זרימת הנתונים בחברה, תוך הגדלת כמות הישיבות והדיווחים מתוך מטרה להגדיל את יעילותה.

שירותי חשבות וניהול כספים תורמים לחברה בהכנת דוחות עך בסיס נתונים אמיתיים, וחתכים שבועיים, חודשיים ושנתיים. חשוב לזכור, כי הכנת תקציב מול ביצוע ברמה חודשית – מאפשרת מידע על ניצול התקציב בזמן אמיתי. כמו כן, כוללים גם מציאת נקודת האיזון של החברה, הכנת תזרים מזומנים ברמה יומית/שבועית/חודשית, הכנת דו"ח רווח והפסד חודשי, מה שמאפשר למנהכ"ל לנהל באופן מדוייק יותר על בסיס המזומנים שעומדים לרשות החברה ומעקב אחר תוצאות החברה מידי חודש.

במה עוד יכולים לסייע שירותי חשבות וניהול כספים?

 • בניית יעדים ומטרות להשגה לשנה הבאה – רווחיות, מיצוב בענף, פלח שוק ועוד
 • הכנת תקציב לשנה הבאה, דבר המאפשר לראות את יעדי החברה ותוצאותיהם
 • הכנת תזרים מזומנים לשנה קדימה – יאפשר לצפות את צרכי המזומנים של החברה לשנה הבאה

לרוב העסקים במשק אין חשב, מנהל כספים או יועץ משפטי. עסק אשר פועל תחת המעטפת של חברת מסלולים פיננסים זוכה לטיפול הדוק, מסור ומקצועי של עובדים מקצועיים, בהם רואי חשבון, עורכי דין, כלכלנים, משפטנים, מומחים לנושאי גיוס אשראי ומשכנתאות, זאת על מנת לספק תמיכה כוללת לצרכי החברה.

חברתינו מלווה חברות ועוסקים עצמאיים כבר מעל 10 שנים, החל משלבי הכנת התוכנית העסקית עוד טרם הקמת העסק, דרך גיוס אשראים לצורך הפעילות, וכלה בבדיקות עמידה ביעדי תזרים ורווח וכל זאת, תחת מתן ביטוי לשלל השפעות ענפיות, תקנות וחוקי המס ודיני העבודה, רגולציה ועוד.

toc

תגובות

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly.Update my browser now

×